Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou

Mobilní rozhlas

Mobilní rozhlas

Rozhlas pro zasílání krizových zpráv

Kontakty

Obec Loučná nad Desnou
Loučná nad Desnou č.p. 57
788 11 Loučná nad Desnou


ID datové schránky: jptasa6
Telefon: 583 235 222
E-mail:
podatelna@loucna-nad-desnou.cz

Bankovní spojení:
5820841/0100

: 00302953
DIČ: CZ00302953


Další kontaktní informace


Mapa

Úřední hodiny

Pondělí
8:00 – 11:00
12:00 - 17:00

Úterý
8:00 – 11:00
12:00 – 15:00

Středa
8:00 – 11:00
12:00 – 17:00

Čtvrtek
8:00 – 11:00
12:00 – 15:00

Pátek
dle dohody s konkrétním zaměstnancem

Lékárna v budově Obecního úřadu

Pondělí – Pátek
18:00 – 18:30 hod.
tel. 583 214 877

Ordinace praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Jan Borek
Loučná nad Desnou 60, 788 11
tel. 583 235 153
web www.ambulance-borek.cz
Ordinační hodiny
Po 7:00 – 11:30 hodin
Út 12:00 – 15:00 hodin
St 7:00 – 11:30 hodin
Čt 12:00 – 15:00 hodin
Pá 7:00 – 11:30 hodin

Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

MUDr. Bc. Katarina Berková
Lázeňská 239
788 15 Velké Losiny
tel. +420 731 811 900
email: pediatrlosiny@seznam.cz
Ordinační hodiny
Po 13.00 – 15.00 hodin
Út 08.00 – 10.00 hodin
St 13.00 - 14.00 hodin
Čt 08.00 - 10.00 hodin
Pá 08.00 - 10.00 hodin

Pošta Partner Loučná nad Desnou

Pondělí
8:00 - 11:00 hodin
13:00 - 17:00 hodin
Úterý – Pátek
8:00 – 11:00 hodin
13:00 – 16:00 hodin
tel. 583 235 221

Horská služba

Červenohorské sedlo
Kouty nad Desnou

NON-STOP SOS +420 1210

Dnes je 27. 11. 2021
a svátek má Xenie

Počasí v Loučné
Počasí Loučná nad Desnou - Slunečno.cz

Jsou lékaři nemravní, nebo hrdinové?

 

Názory čtenářů Regionální příloha MF DNES přináší pravidelně komentáře čtenářů. Převážná část těch dnešních se týká hromadných výpovědí lékařů. Konečné slovo padne už za měsíc.

Sanitka „váš exitus“ je vrcholem nemravnosti

DNES 29.1.2011

Jsou lékaři nemravní, nebo hrdinové?
 

Názory čtenářů Regionální příloha MF DNES přináší pravidelně komentáře čtenářů. Převážná část těch dnešních se týká hromadných výpovědí lékařů. Konečné slovo padne už za měsíc.

Lépe fungují soukromé nemocnice
Pokud lékaři 1. března do práce nenastoupí, nemají nemocnice šanci zvládnout péči o pacienty. Je nutné si uvědomit, že nemocnice, z nichž lékaři neodejdou, stačit nebudou. V minulosti jsme zažívali hysterii kolem privatizace nemocnic.
Teď se ukazuje, že takováto zařízení fungují mnohem efektivněji a svým zaměstnancům mohou nabídnout lepší podmínky.
Na druhé straně je jasné, že mnohé z nich se věnují oborům, které přinášejí zisk (vyzobávají třešničky z dortu) a těžko by se mohly přizpůsobit péči o méně lukrativní pacienty. Některá menší zařízení z vašeho seznamu se naopak už jen stěží dají nazvat nemocnicemi a slouží spíše jako LDN (Léčebny dlouhodobě nemocných). Jsem důsledně pravicový volič, ale situace lékařů je opravdu neúnosná nejen z hlediska platů. Jde i o chaos ve vzdělávání mladých lékařů. Nadměrnou přesčasovou práci atd. Navíc nepožadují žádné prostředky od státu. Chtějí jen zastavit úniky peněz ze systému, o kterých se ve zdravotnictví ví a které politici, zdravotní pojišťovny a často i vedení nemocnic tolerují. Proto jim držím palce a vzkazuji, ať vydrží do vítězného konce.
Miroslav Petráš


Zdravotní sestry se musejí bránit
Především je třeba upozornit na jedno - sestry a lékaři tvoří určitý specializovaný tým, který zajišťuje zdravotní péči v nemocnici.
Odejde – li část lékařů na základě legálně podané výpovědi, nastane pochopitelně složitá situace především se zdravotními sestřičkami, které nebudou mít žádnou pracovní náplň, a tudíž se stanou pro zaměstnavatele nadbytečné. Zaměstnavatel je může propustit institutem tzv. organizační změny pro nadbytečnost, ale i tady je řada výjimek, které je třeba dodržovat. Pokud k takové situaci někde dojde, velmi bych doporučoval, aby každá sestra, které se tato výpověď, kontaktovala odborového právníka. Nikde totiž není řečeno, že výpovědi budou podávány ze strany zaměstnavatele hromadně a bezvýhradně. Zaměstnanec i v takovém případě má jistě množství různých práv dle zákoníku práce a každý takový případ je nutno řešit individuálně.
Tomáš Rozsíval

Kaprovy důkazy se stanou perlou roku
Ad: Kauza Drobisz rozhodne o osudu Sigmy až soud? MF DNES 28. Ledna
Nevím, jestli pár prohlášení sepsaných u notáře, navíc od zaměstnanců, které tam donutili jít to sepsat jejich tehdejší zaměstnavatel, na žalobce udělá dojem. Asi to stačit nebude…..a i kdyby se to omylem dostalo až k soudu, tak se jim s takovými důkazy každý soudce vysměje. Hlavně to Kaprovo zajištění důkazů! Jak prachy s údajnými otisky vložil v bance na účet a převodem je poslal na účet svazu, to bude perla roku.
Z diskuse na olomouc.idnes.cz

Sanitka „váš exitus“ je vrcholem nemravnosti
Akce „Děkujeme odcházíme“ není nic jiného než nemravné vydírání, a to zejména v době, kdy na tom nejsme ekonomicky zrovna nejlépe. Lékaři se sice cudně ohánějí všemožnými důvody svého odchodu, ale v zásadě jim jde jen o jednu věc: o peníze. A jako rukojmí si k tomu berou občany této země, své pacienty. Jako vrchol nemravnosti pak vidím onu sanitku, která jezdila po Česku s nápisem: „Náš odchod – váš exitus.“ Jaksi těmto nadlidem nedochází, že vystudovali za peníze daňových poplatníků. Vůbec by k jejich odchodu nemohlo být žádných námitek, pokud by si svá studia platili sami, pak ať si jdou, kam je peněženka táhne. Ale takto by v nich mohla zůstat aspoň špetka solidarity s ostatními občany, kteří jim svými daněmi umožnili svou kvalifikaci a společenské postavení získat – a jejichž platy jsou ve srovnání s platy lékařů většinou jen zlomkové.
Neexistuje v této zemi profesní skupina lidí, kteří by mohli říci, že jejich platové ocenění je v relaci s oceněním kolegů na západ od našich hranic. Lékaři argumentují, že jejich platy jsou tak vysoké jen díky mnoha odpracovaným přesčasovým hodinám. Měli by si však uvědomit, že jsou, jestli se nemýlím, zcela ojedinělou skupinou vysokoškoláků, kterým jsou přesčasy propláceny. Vysokoškoláci v ostatních oborech o tom mohou pouze snít. A přitom většině z nich pracovní doba často také nekončí úderem čtvrté hodiny. Současná akce lékařů by měla být důrazným apelem pro zákonodárce, aby neotáleli se zavedením školného. Vysokoškolské vzdělávání je službou a absolutorium zejména v některých oborech, jako jsou práva či medicína, je odrazovým můstkem k nadstandardním příjmům. Proto je nesprávné, aby na studium svými daněmi relativně malé skupině lidí přispívali třeba i ti, jejichž příjem se pohybuje na hranici minimální mzdy. Vláda by nátlaku neměla ustoupit. I za cenu, že se zavře několik nemocnic, ne vždy příliš efektivních, nebo se omezí jejich provoz.
Nežijeme na Sahaře, ale v zemi s bohatou sítí zdravotnických zařízení. Vím, o čem mluvím, a mohu srovnávat, protože jsem pracovně pobýval v několika zemích světa.
Osobně si myslím, že s avizovaným odchodem lékařů to nebude tak horké, jak nám to prezentují.
Pokud budou vidět, že vláda trvá na svém rozhodnutí, mnozí z nich své výpovědi stáhnou. Nejsem přesvědčen o tom, že všichni, co výpovědí vyhrožují, by byli schopni se v zahraničí či na některé tuzemské lukrativní pozici uchytit.
A toho by si měli být vědomí i ředitelé nemocnic, až budou jejich odcházející lékaři rušit své výpovědi – a oni o tom rozhodovat.
Nejedná se o nic jiného než o nátlakovou akci odborářských bossů, kteří se potřebují zviditelnit.
Jsem velmi zvědav, jestli za lepším odtáhne i hlavní strůjce celé akce, pan dr. Engel. Byl bych rád. Ještě bych mu přidal buchty na cestu.
Zdeněk Novák
 

Zveřejněno: 29. 1. 2011

Jste zde: Loučná nad Desnou  >  Obecní úřad  >  Co se psalo o regionu  >  Jsou lékaři nemravní, nebo hrdinové?

Zpět nahoru